بحث و تبادل نظر برای گرفتن عکس های با کیفیت

سلام دوستان
امروز بعد از چند هفته دوباره حدود 600 عکس با mapillary آپلود کردم. اما چند مشکل دارم که شاید بتونید کمک کنید یا روش بهتری برای گرفتن عکس در اختیارم بزارید.
-از 650 عکس حدود 50 عکس تار شده بود. با وجود این که من سعی می‌کردم آروم رانندگی کنم و از ناهمواری های سطح خیابان دوری کنم. شما پیشنهادی دارین برای کمتر شدن تعداد عکس های تار؟
-چه موقع از روز عکس‌برداری میکنید؟
-تا الان شده که گوشی داغ کنه و خاموش بشه؟

سلام
من همیشه قبل از آپلود عکس ها سعی میکنم کامل بررسیشون کنم و اگه ایرادی توی عکس هست آپلود نمیکنم، البته من کمتر در این سطح آپلود میکنم مگر اینکه پل یا روگذر یا مسیر تازه تاسیسی باشه که به رسم کمک کنه
در مواقع دیگه از موارد ابهام زا عکس میگیرم مثل کوچه ای که باریک هست و بیشتر به پیاده راه میخوره تا مسیر رزیدنتال یا هر چیز دیگه و اونجا سعی میکنم بدون اینکه دستم بلرزه عکس بگیرم و معمولا توی روز که آفتاب باشه این عکس رو میگیرم تا همه چیز واضح باشه و کاربر دیگه ای که عکس رو میبینه بتونه بهترین استفاده رو کنه
یه کار دیگه من از آپلود عکس ها و منتشر شدنش، تصحیح زوایای عکس هست که کاربر بعدی دقیقا متوجه بشه من از چه زاویه ای عکس گرفتم
موفق باشید

سلام
احتمال داغ کردن گوشی هست چون هم از دیتا استفاده میشه هم دوربین هم جی پی اس و هم پردازنده پس طبیعی است که داغ کنه و اگر خیلی داغ کنه قطعا خاموش میشه
من معمولا از یک دوربین گارمین برای عکسبرداری استفاده میکنم که به موبایل وصل میکنم و تنظیماتش انجام میدم و میرنم به چاک جاده
بعد از طریق کامپیوتر عکسها رو آپلود میکنم
کیفیت عکسها خیلی خوب میشه چون دوربین مجهز به سیستم حذف لرزشه
حتی میشه تا 4 تا دوربین رو به یک موبایل وصل کرد تا بتونه یک تصویر 360 درجه رو برداشت کنه

1 Like

من هنوز زیاد از مپیلاری استفاده نکردم، اما بنظرم در وسط روز مثل ساعت ۱ الی ۳ با یه دوربین معمولی حتی ۸مگا پیکسل بشه عکسای خوبی گرفت.

خیلی ممنون از راهنمایی دوستان. من در نظر دارم از تمام شهر بیرجند تصویر برداری کنم و اگه بتونم این باگ ها رو برطرف کنم فکر نمی‌کنم وقت زیادی بگیره.
آقا @Mohsen لطفا اگه تونستید یه آموزش از نحوه کار با دش کم و نحوه اتصال اون به اپلیکیشن مپیلاری بنویسید. احتمالا خیلی از افراد دش کم دارند و می تونن اینجوری به نقشه کمک کنن.

1 Like