گفتگو در مورد شهر شیراز

گفتگو در مورد شهر شیراز، شامل مشکلات نقشه، ویکی و غیره…

یکی از بزرگترین ایرادات نقشه شهر شیراز مرزهاش هست و بایستی حتما تصحیح و تکمیل بشه
مورد دیگه شهر شیراز اینه که خیلی از کاربر ها متاسفانه یک سری مسیر ها رو از نقشه های دیگه کپی کردند و درجه راه رو ارتقا دادند که این اشتباهه و همچنان این مشکل فراوان هست در حالیکه او اس ام قوانین خودش رو داره و کاملا مشخصه( متاسفانه فقط به چشم مسیریابی به این قضیه نگاه کردند)
مورد دیگه اینکه نامگذاری خیلی جاها اینجوره بوده که اسم رسمی و قدیمی رو با هم یک جا به کار بردند و اسم قدیمی رو توی پرانتز جلوش نوشتند که این اشتباهه و باید در تگ alt_name بیاد مثل هفت تیر(بیست متری سینما سعدی) که این جور نوشتن اشتباهه گرچه حتی ممکنه به کاربرها کمک بیشتری کنه !!
مورد دیگه اینه فرد یا افرادی متاسفانه تمایل دارند نام های کوچه ها فقط به صورت عدد وارد بشه که این مورد هم کاملا اشتباهه! و بایستی پروژه در این خصوص تعریف بشه که خوشبختانه انجام شده و به زودی اجرایی میشه
موارد دیگه به ذهنم برسه میگم

2 Likes

از الان تا روز جمعه، مرز‌های #شیراز بهم میریزه و بعدش مرز‌های اصلاح شده به جای مرز کنونی میاد.
توی این ۲روز ممکنه مسیریابی بر اساس منطقه و محله دچار مشکل بشه.
افراد، سازمان‌ها و شرکت‌ها مطلع باشید…

مرز‌های جدید براساس داده‌های شهرداریه و نیاز به تغییر زیادی نداره.

کاربر Mojimichael اقدام به ویرایش تعداد زیادی ساختمان در شهر شیراز کرده. این ساختمان‌ها بصورت یک تیکه رسم شدن.
تگ building، مناسب رسم اینطوری نیست.

میتونید با کوئری زیر این رسم‌ها رو در شیراز پیدا کنید:

[out:xml][timeout:90][bbox:{{bbox}}];
(
  node["building"="terrace"];
  way["building"="terrace"];
  relation["building"="terrace"];
);
(._;>;);
out meta;

نماهایی از رسم‌های این کاربر:

در سایت من روی چنجست این کاربر پیغام گذاشتم و کاربر ساسان از این کاربر سوالی پرسید، سوال کاربر ساسان از این لینک قابل دسترسه. سوال کاربر ساسان این بود:

سلام
میشه در خصوص رسم ردیفی این ساختمان ها توضیح بدید؟
من ده ها نمونه ای که رسم کردید رو بررسی کردم
به عنوان مثال
۷۱۱۰۹۷۳۹۳
رسم ردیفی این ساختمان ها اصلا کار صحیحی نیست
توی این مناطق کلی مغازه و منزل و مکان های متفاوت وجود داره و هر کدومش تگ مخصوص خودش رو داره
خیلی جاها این مکان های محیطی رو که رسک کردید جاهایی هست که امکان رسم کوچه ا.نجا وجود داره و شما این مکان ها رو اونم با این تگ همه جا رسم کردید
ممنون میشم پاسخ بدید

جواب کاربر Mojimichael در تلگرام:

سلام دوست عزیز من ک تگ خانه های ردیفی بهش زدم ک اون چیزی ک شما مبگید تگ خانه هست و من بیشتر سعی کردم قبل از ویرایش حضوری از محل هم دیدن بکنم و اگه توجه بکنید خیلی از مناطق هم تگ تجاری هم زدم و خیلی از این مناطق ساختمانها بافت قدیم و اشکال مختلف هست و از روی این تصاویر ماهواره ای کیفیت پایین تشخیصش خیلی سخته ک بخای یکی یکی ترسیم کرد و هم خیلی زمانبر

من:

این رسمی که با این دلیل‌ که میگید میزنید کلا ایراد داره
اگر میخواید حدود منطقه مسکونی رسم کنید باید اونجوری رسم کنید در غیر این صورت building=* دقیقا باید تکی رسم بشه

کاربر Mojimichael:

محیط ربطی ب خانه های ردیفی نداره خانهای ردیفی اسمش روش هست یعنی خانهای ک به هم در یک ردیف وصل هستن تگ برای همین ایجاد شده وگرنه چ لزومی داشت هم تگ خانه باشه و هم تگ خانه های ردیفی

من:

خب دارم میگم با تگ building=* این نوع رسم اشتباست.

در اینجا دیگه کاربر پاسخی در مورد این که آیا قانع شده یا خیر نداده و مکالمه در همینجا تموم شده.

بنظر من این رسم‌ها صحیح نمیاد و هیچ راهی جز حذفشون نیست. شما چی فکر میکنید؟
لطفا هم رای بدید و هم نظرتون رو بگید.

• حذف بشه
  • حذف نشه

0 رأی دهندگان

این آبجکت‌ها حذف شدند

بسته‌ی تغییرات: https://www.openstreetmap.org/changeset/74764104

1 Like