بررسی مشکلات مربوط به مرزها

مشکلات و گزارشاتی که از کاربران اپلیکیشن نشان در خصوص اشتباهات و تناقضات مرزها دریافت می‌شود را در اینجا ثبت می‌کنیم تا مباحث پیگیری و رفع گردند.

3 Likes

اینجا استهبان است نه ایج
id : 6556598
id:10386604
مرز شهر استهبان باید بزرگتر و قسمت پایین شهر را هم شامل شود. مرز ایج هم باید بررسی شود

ممنون از حسن توجه شما، شهرستان استهبان شامل دو بخش مرکزی و رونیز می‌باشد که در اینجا بحث با بخش مرکزی می‌باشد.
در بخش مرکزی، یک دهستان بیشتر وجود ندارد که نام دهستان ایج می‌باشد. همزمان شهری در بخش مرکزی وجود دارد به اسم شهر ایج که در گذشته مرکز دهستان ایج بوده است ولی هم‌اکنون با توجه به قانون جدید وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران مرکزیت دهستان با بخش هست.
من فعلا با توجه به کسرت منابع در مورد شهر بودن و یا نبودن شهر ایج، اون رو به عنوان روستا ویرایش کردم اما بنظر خودم و با توجه به این سند https://www.amar.org.ir/portals/0/deh95/0702020001.pdf اینجا شهره.

پس بطور ساده‌تر، بخش مرکزی شامل یک دهستان ایج هست که شهر استهبان هم واقع شده در محدوده‌ی همون دهستان ولی از دهستان جداست و مستقیما زیر نظر بخشه.

شماره چنجست‌های این ویرایش:

• نکته:
    بنظر میاد طبق قانون جدید شهر‌های بالای ۵هزارنفر جمعیت، شهر حساب میشن. منطقه‌ی مسکونی ایج شامل ۶هزار جمعیت می‌باشد. بنابرین احتمال شهر بودن این شهر بنظرم خیلی بیشتر از روستا بودنش هست.

سلام ممنون از توضیحات خفنت :sunglasses:
من از توضیحاتت اینو فهمیدم که یک روستا داریم به اسم ایج که مرکز دهستان ایج هست. اگه اینطور باشه که مرز فعلی درسته. بعد اینکه دهستان ایج از توش استهبان جدا شده رو نفهمیدم.

1 Like

شهر هم سطح دهستانه. به همین علت به شهر توی ریلیشن دهستان نقش inner رو میدیم و ریلشن شهر رو عضو بخش میکنیم.

مورد جدید
مرز شهر سقز کشیده نشده است.
در حقیقت مرز دهستانهای اطراف و شهرستان سقز وجود داره ولی مرز شهر سقز وجود نداره.

درست شد! اینجا (البته وضع ریلیشن‌های اونجاها خیلی خرابه)

الان Nominatim آدرس رو درست میده. شما رو نمی‌دونم.

1 Like

مرز شهر کنگاور مشخص نشده است.

بنظر مرزی برای شهر مبارکه رسم نشده

مرز کنگاور با اینکه آشفته‌بازار بود اونجا، درست شد!
چنجست

1 Like

مرز مبارکه هم درست شد!
چنج‌ست

1 Like